Queen of the Weather

Królowa Deszczu

 • For some reasons I can call myself  Queen of Weather (not very good weather). Queen of rain, storms, floods, winds etc.

  Every time I decide to go out - weather is changing. The same story today. Very nice day as long as I stay in my flat. 15 minutes later and I can only see dark clouds all around my head. After next 15minutes rain wished me a lovely walk.

  But today’s evening on the beach was lovely.

  Have a lovely weather,

  A.

 • CAŁY dzień świeci słońce. CAŁY. Tak długo aż nie podejmę decyzji, że czas na spacer.

  Wychodzę z bloku i słyszę. Szepczą między sobą. Informują się wzajemnie: wyszła, idzie, nadciąga… królowa deszczu, gradu, śniegu, wiatru.

  Ignoruje, nie jestem nienormalna, skręcam na zachód - ku lepszemu.

  Zaplanowałam 5km, powinno pójść sprawnie. Biorę ze sobą baniak z ilością wody, którą można napoić mocno spragnionego wielbłąda.

  Słyszę nadal, ale ciągle ignoruję.

  Na zachód… zrywa się lekki wiatr. Człapię i udaję, że nie widzę tego co pojawia się przede mną na niebie. A pojawia się coraz więcej. Skracam dystans, skręcam na wschód ku… okolicy, gdzie jest przystanek autobusowy bo choć przekraczam dozwoloną prędkość (15min/1km) już wiem, że nie ucieknę.

  Do przystanku docieram w momencie, kiedy już nie można powiedzieć ‘pada’, zaczyna się regularna (10minutowa) ulewa. Grzbmi, burczy, straszy. Dziewczynki za przystankiem bawią się znacznie lepiej niż przed ulewą. Tak być powinno.

  Nie czekam aż przestanie padać. Wiem, że tak długo jak nie przyjmę trochę deszczu na siebie,  pogoda nie ustąpi. Ratuję więc południe Dublina i idę. Kiedy wchodzę do bloku słońce ogrzewa całą okolicę. Tak już jest. Cóż poczniem, cóż.

  Po zjedzeniu tony uszek z czerwonym barszczem wieczorny spacer po plaży. Udało się wrócić przed kolejną falą orzeźwienia;).

  Dużo ciepła dla wszystkich w Polsce, słyszałam, że marzniecie;),

  A.

001_1 003_1 002_1 004_1

blog comments powered by Disqus