Tatras

Tatry

 • Hi,

  I’m spending time in Poland, where temperature reach more than 30 degrees.

  I spent last weekend in Tatra Mountains. I had a few trips but today just some pictures from trail which runs through the Dolina Jaworzynka, tourists shelter in Murowaniec, Kasprowy Wierch and ends in Kuźnice. I met a lot of people on the trail. Some of them nice and rest who are called (on the online’s forum) colorado beetle or tarantulas. However, right now is a good time of the year to do trekking, children will start holiday at the end on June so now the trails are not yet full of people.

  Irish people infected us with their optimism, so Polish representation is not only critisised but also glorified. The Irish people won over the Polish hearts and I hope the everyone will leave the Poland with only good memories.

  I’ve never seen so many flies at once than last days.

  Take care,

  Angina

 • Cześć,

  z kraju, w którym temperatura przekracza 20stopni a nawet i 30. Czy potrafię przeżyć w takiej temperaturze - potrafię, choć przychodzi mi to z większym trudem niż jakiś czas temu - starość czy irlandczość?

  Zakończyłam słoneczny weekend w Tatrach spacerem przez Dolinę Kościeliską, ale zdjęcia z Kościeliskiej jeszcze nie zgrane, więc na dziś trasa - Dolina Jaworzynka, Murowaniec, Kasprowy, Kuźnice. Byłam sama, niedźwiedzia nie spotkałam, spotkałam za to dużo ludzi - różnorakich. Na szlaku sporo Niemców, Anglików no i Polaków - zrozumiałe. Anglicy szli w samych majtkach, absolutnie zrozumiałe. Na trasie sporo osób, które nie do końca wiedzą jak należy zachować się w czasie trekkingu, nawet jeśli wybiera się  prosty i mocno uczęszczany szlak. Cóż poradzić, grunt, że mi nikt na głowę nie zjechał.

  Irlandczycy świętują nie-wejście do ćwierćfinałów. Najbardziej cieszy mnie to, że Polacy ich polubili i większość zasłyszanych opinii wśród obcych i nieobcych jest tylko pozytywna.

  Na naszą reprezentację trochę psioczyli (ale jak pomyślę o wcześniejszych to chyba zaledwie draśnięcie), choć aktualnie debata przeskoczyła na ‘błyskotliwe’ wypowiedzi Lato -odkrycie, że to człowiek bez honoru oraz na problemy wyboru nowego trenera. A ja pierwszy raz widziałam polską drużynę, która wie, że na piłkę na boisku nie tylko patrzymy z większym lub mniejszym zainteresowaniem, ale również ją kopiemy. Fajnie. Jeśli zagrają na Mistrzostwach Świata znowu obejrzę jakiś mecz. A transmisję meczy polecam w 1szym programie PR. Ewentualnie wizję w tv a ścieżkę dźwiękową z radia.

  W ostatnią sobotę Irlandia przegrała z Nową Zelandią jednie 3pkt! Ha, a ja nie widziałam meczu, ha!

  Pozdrowienia,

  Angina

blog comments powered by Disqus