Sally Gap

Sally Gap

 • I received an email which said that we can see the northern lights. Also I read that the weather is not very good for hunting them, but if you never try you will never know…:)

  So, we went to Wicklow Mountain, far from city lights. We could see the beautiful sky which was light up by Moon but nothing more. Now we have to wait for better weather and time when Moon shows us just a quarter of its surface.

  I took this picture on Sally Gap about 11p.m. yesterday.

  Have a good weekend!

  Arbuz=Watermalon

 • Robert donosi o zorzach polarnych, które w dobrych warunkach można zauważyć (nawet) w Irlandii. Rozglądam się więc czujnie o każdej porze w dzień i nocy za zielonym światłem. W nocy pojechaliśmy zerknąć czy w zaciszu gór Wicklow - z dala od świateł miast, odwróceni plecami do księżyca - nie zauważymy w oddali namiastki zorzy. K widzi zorzę wszędzie, gdzie pojawi się światło na horyzoncie (tego można zazdrościć braciom ‘Daltonom’). Oprócz dziwnego uczucia nienaturalnej dla naszych miejskich uszu ciszy i poczucia niepewności jakie dostarczają w nocy góry Wicklow nie znaleźliśmy nic oprócz mrugających świateł na radarze, na czubku góry Kippure (zwanej też Cipiur).

  Zdjęcie zrobione z przełęczy Sally, około godziny 23. Żółte światło za górami to co najwyżej ‘dublińska’ zorza;).

  Spokojnego weekendu,

  Arbuz (z wysokim GI)

  Pamiętajcie o jutrzejszym meczu;))

blog comments powered by Disqus