B2G

B2G

 • I think that I should stop writing here in english. I have few reasons for doing that but the main one is that nobody reads the english posts. On the other hand few people, that I know, don’t understand english so, I can insult them in this language.

  I woke up today almost! at 5a.m.  It’s about 3-4 hours earlier than usually. But I wanted to see absolutely gorgeous sunrise. It was small mistake, somebody built a wall on the horizon! So, I saw Sun around 7:30-8:00a.m. It was not very impressive sunrise. Rest of day was getting better and better. We spent very pleasant morning taking a sun-bath.

  …but I still really need more and more sunshine.

  Pictures below were taken during a walk from Bray to Greystones and back.

  Have a good week,

  A.

 • Nadal mamy wiosnę. Dziś pomiędzy jedną a drugą kąpielą słoneczną można było wziąć porządny prysznic a nawet skorzystać z masażu w postaci gradu, ale… wszystko kwitnie, słońce atakuje i tylko lisy biegają wychudzone i przestraszone.

  Pobudka w niedzielę o 5rano nie zawsze jest złą rzeczą. Pojechaliśmy na wschód słońca do Bray. Cóż za cudowny pomysł. Nie miejscu okazało się, że na horyzoncie ktoś wybudował mur. Do godziny 7:30 a może dłużej? nie przebił się ani jeden promień słońca. Później było cudnie rześko, ale słonecznie. Droga do Greystones przez zimę nie zniknęła. Cisza, spokój w głowie (bo tyle tam zostało) i to samo na morzu.

  Czytam A.Christie i jej ‘Dziesięciu małych Murzynków’, który nie byli poprawni politycznie i zostali zastąpieni ‘I nie było już nikogo’. Już kiedyś próbowałam czytać książki pani Christie. Ależ one brytyjskie ! Może jestem przewrażliwiona? Niemniej czyta się prędko i gładko. Tęsknię za książkami Nesbo i tak samo za Harrym Hole. Szczerze żałuję, że nie znam norweskiego:/. Przeczytałam również dwie książki pana Vargas Llosa - niech mnie Budda broni przeczytać kolejną bo zejdę z nudów (było obiecane, że będą zboczone - nawet tego nie wyczytałam). Na obronę autora mogę jedynie napisać, że wg osób znających kilka innych pozycji, te przeczytane przeze mnie (‘Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki’ oraz ‘Ciotka Julia i skryba’) są słabymi. Trudno, chce wydawać słabizny niech wydaje, ale ja nie lubię ‘słabeuszy’;).

  Strzała,

  Wasza Andżela

blog comments powered by Disqus