Portmarnock

Portmarnock

 • If you live in Dublin city center and you really like traffic jam I have a nice trip for you. Very close to Dublin City there is Portmarnock. But remember - don’t  take the highway, you’ll lose the best part of the trip.

  We were on the beach and in a grocery store. Store looked like every other, beach turned out to be very nice. I prefer sandy beaches and it was like that. Only sand wasn’t warm enough for me.

  And the weather was ‘wonderful’, of course;).

  See you soon,

  A.

 • Próbowałam wyszukać w sieci trochę informacji na temat miejsca, które odwiedziliśmy ostatnio. Ku mojemu zaskoczeniu okazuje się, że ta mała miejscowość to baza hotelowa a informacje jakie znalazłam dotyczą pogody (w szczególności informacje dotyczące wiatrów - dla osób uprawiających kite i windsurfing), znanego pola golfowego no i kilku miejsc noclegowych. To tyle jeśli chodzi o turystykę i posiadane informacje.

  Do Portmarnock trzeba jechać długo. Z centrum Dublina to pewnie około 15km, ale najpierw trzeba przejechać przez centrum a później wyjechać z miasta na północ (dokładniej na północny-wschód). Polecam uzbroić się w cierpliwość. Korki są ‘sporawe’. Z centrum jechaliśmy ponad godzinę. Powrót przez Malahide i wjazd na M1 uprościł sprawę.

  Zwiedziliśmy plażę i pobliski sklep spożywczy. Plaża szeroka (był odpływ) i pięknie piaszczysta, nazywana Velvet Strand. Podobno w dniu, kiedy byliśmy było wyjątkowo pusto i spokojnie. I dobrze. Mnie się podobało, ale gdybym miała wyjechać nad morze na wakacje pewnie nie byłoby to Portmarnock. Pogodę, jak widać na załączonych obrazkach, mieliśmy więcej niż gorgeous.

  Do niebawem,

  A.

K&K

blog comments powered by Disqus